Historie skupiny

napsal Swing studio — [ 10. dubna 2008 ]

Kapela Swing studio Karlovy Vary byla založena dne 22.11.1980 v karlovarské restauraci Smíchovský pavilon. Zakládající členové: Karel Uhlík (clarinet), Karel Tetur (trumpeta) a Karel Sobotka (trombon). Původní repertoár byl tradiční jazz a dixieland, postupně přešel do swingové hudby 40. let (D. Ellington, L. Armstrong, Glenn Miller, George Gershwin).

Swing studio hrálo v různých jazzových klubech v ČR a na jazzových festivalech (Ústí nad Labem – Jazz na Labi, Frýdlant, Praha, Loketské Jazzové Jaro, Hrnčířský Swing – Nový Drahov, Jazzové Jaro – Chodov, Karlovarský jazzový festival apod.).
Kapela též pořádá pravidelné koncerty pro lázeňské hosty v Karlových Varech, Mariánských Lázních, Františkových Lázních a Jáchymově. Rovněž hrála v divadelních hrách „Kat a blázen“ (V+W) a „Dr. Faust“ (Semafor – J.Suchý).
Od svého založení Swing studio hrálo i v zahraničí: Štetín (Polsko), Mnichov, Drážďany, Baden-Baden, Schwarzenberg, Plauen (Německo), Hertogenbosch (Holandsko), Varberg (Švédsko), Vídeň (Rakousko) a též Carlsbad a San Diego (California, USA).
Kapela nahrávala pro Český rozhlas, Holandský rozhlas, televizi Prima. V roce 2005 kapela rovněž hrála ve filmu „Last Holiday“ s Gérardem Depardieu pro hollywoodskou společnost Paramount Pictures.

V roce 2011 odešli dva výborní muzikanti z kapely do muzikantského nebe. Milan Dvořák a měsíc po něm kapelník Karel Uhlík. Jsme rádi za to, co jsme spolu prožili.
V současné době hraje Swing studio ve složemí: Jaroslav Svojtka (tp), Vladimír Herejk (tb), Antonín Týnek (as,) , Květa Teturová (cl, ts) František Kůs (tp, g, voc), Bohdan Soukup (p), Petr Letmajer (b), Robert Koryčánek (dr) a Darja Kuncová (voc).

Jako hosté vystupovali s kapelou též Juraj Bartoš (tp – Bratislava), Vítěslav Marek (tp – Praha), Johny Fiedler (cl – Baden-Baden), Michal Fuchs (p – Berlin), Bob Zajíček (tp – Praha) a též pianista Jaroslav Kos z Prahy.

Kapela nahrála dvě CD – „Doteky Swingu“ a „Swing studio – 2000-2007“.